• REKLAMLAR
  • Bilgisayar Programcılığı

Bilgisayar Programcılığı programının amacı, iş hayatının ve toplumsal yaşamın bilgi toplama ve bu bilgileri işleme ile ilgili konularındaki problemlerinin bilgisayarda çözümlenmesi alanlarında çalışacak ara insan gücünü yetiştirmektir. Bölüm mezunlarının çalıştıkları yerlerin çoğunluğu şirketlerin bilgi işlem merkezleri oluşturmaktadır.

Bilgisayar Programcılığı Programının Amacı : Bilgisayar programının amacı iş hayatının ve toplumsal yaşamın, bilgi toplam ve bu bilgileri işleme ile ilgili konularındaki problemlerinin bilgisayarda çözümlenmesi alanlarında çalışacak ara insan gücünü yetiştirmektir.

Bilgisayar Programcılığı Programında Okutulan Belli Başlı Dersler : Bilgisayar programcılığı programında öğretimin ilk yılında genel matematik, programlama dilleri, teknik resim, istatistik ve muhasebe gibi temel dersler verilir. Daha sonraki yıllarda ise ileri düzeyde programlama teknikleri ve uygulamalı mühendislik ve işletme dersleri okutulur.

Bilgisayar Programcılığı için Gereken Nitelikler : Bu alanda öğrenim görmek isteyen lise öğrencileri kendilerini matematik ve mantık konularında iyi yetiştirmelidirler. Kişinin iyi bir bilgisayar programcısı olabilmesi için üzerinde çalışacağı konuyu kavrayabilme ve bunu en ince ayrıntısına kadar bilgisayar diline dökebilme yeteneğine sahip olması gereklidir.

Bilgisayar Programcılığı Mezunlarının Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler : Bilgisayar programcılığı programından mezun olan öğrenciler "Bilgisayar Program Teknikeri" ünvanını almaya hak kazanırlar. Mezunlar genelde bilgisayar programcısı olarak çalışmaktadırlar.

Bilgisayar Programcılarının Çalışma Alanları : Çalıştıkları kurumların çoğunluğunu şirketlerin bilgiişlem merkezleri oluşturmaktadır.Etiketler: Bilgisayar Programcılığı dersleri Bilgisayar Programcılığı bölümü Bilgisayar Programcılığı hakkında bilgi Bilgisayar Programcılığı iş olanakları

Yorumlar

bende bu bölüme tercih vermekistiyorum ama boşta kalacam diye korkuyom bana yardımcı olabilişrseniz sevinirim

by hasan yıldırım 24.07.2012 18:03

coktesekkurler

by inci 20.01.2011 21:08
İsim: